O projektu

Na kole Prahou je moderní aplikace pro cyklisty, kterou v rámci kampaně Čistou stopou Prahou přináší hl. m. Praha. Pomůže najít nejvhodnější cestu po městě dle detailního zadání a zvýší tak zážitek z cesty na kole.

Mobilní aplikace Na kole Prahou navíc dokáže po vybrané cestě navigovat a najde i cestu zpět, pokud se vydáte objevovat neznámá zákoutí mimo trasu. Současně umožňuje varovat ostatní cyklisty i úřad na nebezpečná místa a pro soutěživé jezdce umožňuje i porovnávání, kdo je při jízdě na kole Prahou lepší. Aplikace slouží i pro zaznamenávání jízd do soutěže Do práce na kole, která probíhá v květnu.

Aplikace Na kole Prahou je pro hl. m. Praha poskytována městskou společností Operátor ICT a dodávaná společností Umotional s.r.o.

Kontakt: info@nakoleprahou.cz

Na kole Prahou jako jeden ze zdrojů pro plánování používá mapy OpenStreetMap. OpenStreetMap je kolaborativní projekt, jehož cílem je tvorba volně dostupných geografických dat pod licencí Open Database License.

UPOZORNĚNÍ: Navržené trasy mají pouze informační charakter. Vzhledem k pracím na silnici, stavu dopravy, počasí a jiným událostem mohou být podmínky na trase odlišné od výsledků na mapě. Řiď se vždy aktuální situací, respektuj dopravní značení a dopravní předpisy. Buď opatrný/á a ohleduplný/á.